Můžeme vám pomoci?

Kontaktovat Nás můžete vždy - ale než tak uděláte, prohlédněte si náš seznam Častých Otázek. Odpověď kterou hledáte může být tady...

There were no results matching your search

 • Co potřebuji pro převzetí vozu?

  Hlavní řidič potřebuje tři věci (všechny na svoje jméno):

  1. Kreditní kartu s dostatečným množstvím prostředků k úhradě zálohy za vůz
  2. Plný řidičský průkaz, jehož vlastníkem je nejméně dva roky
  3. Kupon Rentalcars.com k pronájmu, nebo eKupon v naší aplikaci

  Další řidiči potřebují plný řidičský průkaz.

  Při příjezdu k vyzvednutí vozu zaplatíte za všechny další řidiče a dodatečné vybavení – doporučujeme tedy nezapomínat na tyto náklady a mít na ně dostatečné množství prostředků na kreditní kartě. Částku zálohy naleznete ve smluvních podmínkách pronájmu vozu na kuponu pro pronájem.

 • Mohu si pronajmout vůz, i když nevlastním kreditní kartu?

  Bohužel ne – prakticky ve všech případech budete potřebovat kreditní kartu.

  Před předáním klíčků od pronajatého vozu autopůjčovna zablokuje částku zálohy na kreditní kartě hlavního řidiče. Bez kreditní karty autopůjčovna nemůže zablokovat zálohu, a tak vám nemůže předat klíčky od vozu.

  Informace o tom, jestli potřebujete kreditní kartu, najdete v podmínkách pronájmu daného vozu v oddíle „Co potřebujete při vyzvedávání vozu“.

 • Jak mohu upravit rezervaci / přidat číslo letu?

  Na naší domovské stránce klikněte na možnost „Spravovat rezervaci“. Můžete změnit délku cesty, typ vozu a přidat údaje, jako je např. číslo letu.

  Za změnu rezervace neúčtujeme žádné správní poplatky. Je však pravděpodobné, že při jakékoli změně rezervace se změní i cena.

  Doporučujeme provádět jakékoli změny co nejdříve. Děláme, co je v našich silách, ale autopůjčovny, s nimiž spolupracujeme, někdy nedokážou vyhovět změnám, které jsou provedeny s příliš malým předstihem před danou cestou.

 • Jaké způsoby platby Rentalcars.com akceptuje?

  U nás si můžete zarezervovat vůz s použitím většiny kreditních a debetních karet. Během provádění rezervace vám oznámíme, které karty akceptujeme.

  Je však důležité pamatovat si, že hlavní řidič musí mít kreditní kartu s sebou, aby si mohl vyzvednout vůz. Je tomu tak proto, že autopůjčovna potřebuje provést blokaci zálohy na kreditní kartě hlavního řidiče.

  Pronájem vozu můžete u nás uhradit způsobem, který vám vyhovuje nejlépe – při rezervaci vozu a úhradě zálohy nemusíte použít stejnou kartu.

 • Jak mohu zrušit rezervaci?

  Chcete-li rezervaci zrušit, přejděte do části „Spravovat rezervaci“, zadejte svoje údaje a zrušte rezervaci.

  Potřebujete-li změnit plány, ale přesto si chcete pronajmout vůz, můžete přejít do části „Spravovat rezervaci“ a provést úpravu rezervace.

 • Jaké jsou zásady stornování?

  V případě zrušení VÍCE NEŽ 48 před stanoveným datem začátku pronájmu vám budou vráceny všechny zaplacené peníze. Pokud jste však uhradil/a zálohu při rezervaci vozu, nedostanete tuto zálohu zpět.

  V případě zrušení MÉNĚ než 48 hodin před plánovaným začátkem pronájmu dostanete peníze zpět, ovšem po odečtení ceny pronájmu za první tři dny.

  Pokud jste uhradil/a zálohu při rezervaci vozu, dostanete zpět cenu, ovšem po odečtení zálohy, nebo ceny pronájmu za první tři dny – podle toho, která částka je vyšší.

  Byla-li rezervace na méně než tři dny, nedostanete zpět žádné peníze. To platí i pro situace, kdy nám zavoláte přímo z pobočky autopůjčovny a požadujete zrušení rezervace.

  V případě zrušení PO stanoveném datu začátku pronájmu vám nebudou vráceny žádné peníze.

  Pokud si vůz nevyzvednete (obvykle se tomu říká „nedostavení se“, a angličtině „no-show“), nebudou vám vráceny žádné peníze.

  Pokud se nedostavíte k vyzvednutí vozu, autopůjčovny této situaci říkají „nedostavení se“, a angličtině „no-show“, protože: Nedostavíte-li se v domluvené datum a dobu, nebudete-li mít správné dokumenty, nebo nejste způsobilý/á k pronájmu vozu, nebo nemá-li hlavní řidič na kreditní kartě dostatek prostředků k uhrazení zálohy.

  Některé autopůjčovny mají také vlastní zásady pro zrušení/storno. Najdete je ve smluvních podmínkách rezervace.

 • Musím platit za dalšího řidiče?

  Při přebírání vozu autopůjčovně zaplatíte za jakékoli další řidiče, které chcete.

  Dalšího řidiče můžete přidat během rezervace vozu nebo můžete přejít do části „Spravovat rezervaci“ a upravit rezervaci tak, že přidáte dalšího řidiče.

 • Budu muset hradit nějaké dodatečné poplatky na pobočce?

  Někdy ano.

  Uhradíte částku zálohy a veškeré služby nad rámec a další řidiče, které chcete.

  Další poplatky budou záviset na tom, kde si pronajímáte vůz, na věku řidiče/ů a na tom, co vaše cesta zahrnuje. Zde uvádíme příklady poplatků, které se mohou k pronájmu vztahovat:

  poplatky vyplývající z vládních nařízení a daně, místní poplatky, poplatek za jednosměrnou jízdu, poplatky za palivo, poplatek za použití kreditní karty, poplatky za přípravu na zimní provoz, poplatky za mladého či staršího řidiče, požadavky mimo provozní dobu, servis na cestě, delší vzdálenosti a překročení hranic.

  Další podrobnosti najdete ve smluvních podmínkách pronájmu daného vozu.

 • Jaké jsou požadavky ohledně řidičského průkazu/oprávnění?

  Při přebírání vozu musíte mít u sebe řidičský průkaz.

  Autopůjčovny očekávají, že řidiči jsou držiteli řidičského průkazu nejméně dva roky. Dočasné průkazy nejsou akceptovány.

  V některých zemích potřebujete při pronájmu vozu mezinárodní řidičský průkaz společně v vlastním řidičským průkazem. Po rezervaci vám zašleme kupon pro pronájem, kde bude uvedeno, zda se na vaši cestu vztahuje povinnost mít mezinárodní řidičský průkaz.

  Máte-li řidičský průkaz vydaný ve Velké Británii a pronajímáte si vůz ve Velké Británii, můžete být na pobočce autopůjčovny požádán/a o sdělení jeho kódu. Více informací naleznete zde.

 • Jak se hradí dodatečné vybavení?

  Při vyzvedávání vozu autopůjčovně uhradíte veškeré dodatečné vybavení, které požadujete – např. dětskou autosedačku, GPS nebo sněhové řetězy.

  Pokud chcete dodatečné vybavení přidat po provedení rezervace, můžete přejít do části „Spravovat rezervaci“, zvolit možnost „Upravit“ a přidat, co si přejete.

  Autopůjčovna si platbu za dodatečné vybavení bere přímo, a tak bohužel nemůžeme zaručit, že vždy bude k dispozici přesně to, co chcete.

  U některých vozů platíte za dodatečné vybavení naším prostřednictvím – v takových případech můžete zaručit, že dostanete přesně takové vybavení, které chcete. Ukážeme vám, jestli je pro vůz, který si chcete pronajmout, k dispozici. Na této možnosti průběžně pracujeme – víme, že představuje zjednodušení, a tak doufáme, že se nám ji podaří rozšířit.

 • Jak si mohu vyžádat fakturu nebo účtenku?

  Fakturu nebo účtenku můžete získat kdykoli, a to v části „Spravovat rezervaci“, kde zvolíte účtenku.

  Pokud potřebujete v účtence nebo ve faktuře provést jakékoli změny, obraťte se na nás.

 • Co mám dělat, když chci pronajatým vozem jel do jiné země?

  Pokud si chcete vyzvednout vůz v jedné zemi a odevzdat ho v jiné, ve výsledcích vyhledávání se zobrazí vozy, u nichž je to možné.

  Pokud během cesty plánujete překročení jakýchkoli hranic, nezapomeňte na následující záležitosti:

  1. Je možné, že budete muset zaplatit vyšší částku

   Často se na takové situace vztahují další poplatky, daně nebo dodatečné krytí, které je nutno uhradit na pobočce autopůjčovny.

  2. Nemusí to být možné

   Podle toho, kde si vůz pronajímáte, v něm nemusí být možné jet do jiné země.

  Pokud chcete v pronajatém voze během cesty jet do jiné země, kontaktujte nás a my s vámi probereme veškeré možnosti.

 • Co mám dělat v případě, že mám dotazy po skončení pronájmu?

  Podívejte se do části Po pronájmu níže, zadejte podrobnosti o rezervaci, vyplňte formulář a my se na to podíváme.

 • Jaké jsou zásady a podmínky ohledně paliva?

  Podmínky týkající se nádrže vysvětlují, jak budete za palivo při pronájmu auta platit a zda bude třeba před vrácením dotankovat nádrž.

  Konkrétní podmínky týkající se nádrže jsou u každého auta vysvětleny. U většiny aut platí podmínky vrácení se stejným množstvím paliva, což je nejvýhodnější varianta. Tyto podmínky vyžadují, abyste auto před vrácením dotankovali na původní množství paliva, a nebudete hradit žádné palivové poplatky.

 • Jaké dodatečné krytí Rentalcars.com poskytuje?

  Nabízíme Komplexní pojištění vozidla Rentalcars.com, v jehož rámci vám budou vráceny peníze v případě, že dojde k poškození či zcizení vámi pronajatého vozu a autopůjčovna si ponechá zálohu nebo vám naúčtuje další poplatky za poškození.

  Komplexní pojištění vozidla pokrývá zálohu, kterou necháváte v autopůjčovně při vyzvedávání vozu, veškeré vnější části vozu, které nejsou kryty základním krytím pronajatého vozu a také případné správní poplatky a poplatky za odtažení. Zjistěte více informací o Komplexním pojištění vozidla Rentalcars.com

 • Co mám dělat, když jsem neobdržel/a potvrzení rezervace?

  Většinu rezervací potvrzujeme okamžitě a téměř všechny do 48 hodin. Pokud nedošlo k potvrzení rezervace do 48 hodin, budeme vás kontaktovat s vysvětlením, proč tomu tak je.

  Stav rezervace můžete po jejím potvrzení kontrolovat v části „Spravovat rezervaci“.

  Pokud jste přímo během rezervace uhradil/a zálohu, obdržíte kupon pro pronájem poté, co uhradíte plnou cenu rezervaci pronájmu.

 • Kde mohu najít informace o pojištění a krytí pronajatého vozu?

  Krytí pronajatého vozu je uvedeno ve smluvních podmínkách. Smluvní podmínky naleznete ve výsledcích vyhledávání pod hlavičkou „Podmínky smlouvy“ a u vozu pod hlavičkou „Důležité informace“ najdete v části „Úplné podmínky smlouvy“ ve spodní části.

  Veškerá standardní krytí poskytuje autopůjčovna. Podrobnosti o takovém krytí najdete ve smlouvě o pronájmu, kterou podepíšete při přebírání vozu.

 • Jaké pojištění se na pronajatý vůz vztahuje?

  Všechny pronájmy musejí zahrnovat krytí poškození následkem srážky (CDW) a ochranu proti zcizení (TP). Podle toho, kde si vůz pronajímáte, budou tato krytí:

  • zahrnuta v ceně vozu při rezervaci, nebo
  • Poskytnuta poskytovatelem kreditní karty hlavního řidiče, nebo
  • Zakoupena v autopůjčovně, když se dostavíte k vyzvednutí vozu

  Podrobnosti o tom, co vaše rezervace zahrnuje, naleznete ve smluvních podmínkách a také na kuponu pro pronájem.

 • Dostanu při předčasném vrácení vozu část peněz zpět?

  Bohužel vám nemůžete vrátit peníze za žádnou část pronájmu, kterou nevyužijete.

  Je tomu tak proto, že jsme vaším jménem domluvili celou rezervaci a autopůjčovna očekává, že vůz bude používán po celou dobu. Podle původní rezervaci si naplánovala využití svých vozů a potřeby parkování.

 • Co znamená spoluúčast?

  Spoluúčast je částka, která je vaší odpovědností ohledně vozu, pokud dojde k jeho poškození (je-li kryt v rámci krytí poškození následkem srážky (CDW)) nebo zcizení (je-li kryt v rámci ochranu proti zcizení (TP)).

  Podrobnosti o částkách spoluúčasti pro danou rezervaci naleznete ve smluvních podmínkách a na kuponu pro pronájem.

 • Co znamená krytí poškození následkem srážky (CDW)?

  Typem krytí pronajímaných vozů je krytí poškození následkem srážky (CDW). Omezuje odpovědnost řidiče v případě, že dojde k poškození pronajatého vozu.

  Znamená to, že autopůjčovna vám nebude účtovat kompletní náklady na opravu, pokud dojde k poškození vozu v době, kdy ho máte pronajatý.

  Téměř vždy je v takovém případě spoluúčast, což znamená, že uhradíte první část jakýchkoli nákladů na opravu.

  Specifikace, co krytí poškození následkem srážky (CDW) zahrnuje, závisí na autopůjčovně a místě pronájmu vozu.

  Obvykle však nezahrnuje čelní skla, pneumatiky, podvozek, výměnu zámků, výměnu klíčků a poplatky za odtah. To znamená, že pokud dojde k poškození těchto částí, případně k odtažení vozu, budete muset uhradit veškeré náklady, nikoli pouze částku spoluúčasti.

  Krytí poškození následkem srážky (CDW) lze navíc využít jen při přesném plnění podmínek smlouvy o pronájmu (kterou podepisujete při přebírání vozu). To znamená, že pokud (například) řídíte v opilosti nebo pokud parkujete na rizikovém místě a dojde k poškození vozu, budete muset uhradit veškeré náklady na opravu, nikoli pouze částku spoluúčasti.

 • Co znamená ochrana proti zcizení (TP)?

  Typem krytí pronajímaných vozů je ochranu proti zcizení (TP). Omezuje odpovědnost řidiče v případě zcizení pronajatého vozu.

  Znamená to, že autopůjčovna vám nebude účtovat kompletní náklady, pokud dojde ke zcizení vozu v době, kdy ho máte pronajatý.

  Téměř vždy je v takovém případě spoluúčast, což znamená, že uhradíte první část jakýchkoli nákladů na opravu nebo výměnu.

  Specifikace, co ochranu proti zcizení (TP) zahrnuje, závisí na autopůjčovně a místě pronájmu vozu.

  Ochranu proti zcizení (TP) lze navíc využít jen při přesném plnění podmínek smlouvy o pronájmu (kterou podepisujete při přebírání vozu). To znamená, že pokud (například) nezamknete vůz a dojde k jeho zcizení, budete muset uhradit veškeré náklady na opravu nebo výměnu, nikoli pouze částku spoluúčasti.

 • Co mám dělat, když se dostavím k vozu?

  1. Zkontrolujte si auto

   Obejděte auto kolem dokola a prohlédněte si ho, podívejte se dovnitř a zkontrolujte, zda na něm nejsou nějaké škody. Pokud nějaké najdete, požádejte personál autopůjčovny, aby škodu zaznamenal do smlouvy o pronájmu. Auto nafoťte, ať víte, v jakém stavu při převzetí bylo.

  2. Ověřte, jaké palivo patří do nádrže

   Informaci, zda auto spaluje benzín nebo diesel, najdete na víčku nádrže. Pokud auto spaluje benzín, může být označené číslem „95“. Jaké palivo auto spaluje můžete také ověřit s personálem autopůjčovny během přebírání auta.

  3. Zkontrolujte palubní desku

   Palivo je obvykle poskytováno s tím, že než auto vrátíte, je třeba dotankovat spotřebované palivo (podmínka vrácení se stejným množstvím paliva). V takovém případě nebudete muset hradit žádné palivové poplatky. Otočte klíčkem a zkontrolujte, zda je v nádrži správné množství paliva (a že fungují přední světla).

  4. Nastavte si navigaci

   Pokud má auto GPS, doporučujeme vám nastavit si jazyk na přístroji ještě před jízdou.

  5. Nespěchejte

   Až budou všichni připoutaní, věnujte chvilku úpravě zrcátek, nastavte si sedadlo, podívejte se, kde je zpátečka a směrovky.

  6. Najděte čerpací stanici

   Než vyrazíte na cestu, zjistěte, kde je čerpací stanice. Ušetříte si stres ohledně tankování, až budete auto vracet.

 • Proč musím podepsat smlouvu na pobočce?

  Protože ve vámi podepsaná smlouva je uvedeno, s čím souhlasíte, když si od dané autopůjčovny pronajímáte vůz.

  Rentalcars.com vystupuje jako makléř nebo zástupce. Naše společnost spojuje zákazníky s autopůjčovnami a přijímá rezervace. Vámi podepsaná smlouva o pronájmu se liší podle autopůjčovny a země, v níž si vůz pronajímáte.

  Stejně jako v případě jakékoli jiné smlouvy je záhodno se vždy ujistit, že víte o tom, s čím souhlasíte, a není to pro vás nepříjemné či nepřijatelné.

 • Jak mohu předejít dodatečným poplatkům při vracení vozu?

  Vrácením vozu včas, se správným množstvím paliva a bez jakéhokoli nového poškození či nadměrného zašpinění.

  Při odevzdávání vozu vám autopůjčovna může naúčtovat:

  • celý další den, pokud vůz vracíte pozdě
  • doplnění paliva a poplatek za jeho doplnění
  • nutnost vyčištění extrémně znečištěného vozu
  • nové poškození

 • Co mám dělat, když se vůz porouchá nebo jsem účastníkem nehody?

  Pokud dojde k poruše vozu, okamžitě zavolejte na nouzovou linku autopůjčovny. Číslo najdete ve smlouvě o pronájmu, kterou jste podepsal/a při přebírání vozu.

  Autopůjčovna vám oznámí, jaký má být váš další postup.

  Veškeré doklady, které obdržíte, uchovejte na bezpečném místě.

  V případě nehody okamžitě zavolejte na nouzovou linku autopůjčovny. Číslo najdete ve smlouvě o pronájmu, kterou jste podepsal/a při přebírání vozu.

  Zavolejte na policii a nehodu oznamte.

  Autopůjčovna vás později požádá o vyplnění formuláře zprávy o nehodě.

 • Proč mi autopůjčovna naúčtovala poplatky?

  Existuje několik důvodů, proč vám autopůjčovna může účtovat poplatky přímo.

  Při přebírání vozu uhradíte autopůjčovně poplatky za další řidiče a dodatečné vybavení.

  Pokud zvolíte zakoupení Komplexní pojištění vozidla Rentalcars.com, poskytneme vám krytí a vy je uhradíte při rezervaci. Pokud zvolíte zakoupení krytí na pobočce při vyzvedávání vozu, krytí vám poskytne autopůjčovna a vy je uhradíte přímo autopůjčovně. Krytí pronajatého vozu je komplikované a my si plně uvědomujeme, že může být i zavádějící. Zjistěte více informací o Komplexním pojištění vozidla Rentalcars.com.

  Po skončení pronájmu vám autopůjčovna může naúčtovat doplnění paliva, pokuty za parkování, jiné pokuty či poškození vozu.

  Veškeré poplatky by měly být uvedeny v dokumentech, které vám předá (i když některé pokuty za parkování a jiné pokuty mohou dorazit později).

  Pokud předaným dokumentům nerozumíte, případně si nejste jist/a, proč vám byl některý z poplatků naúčtován, nahlédněte do části [Po pronájmu], spojte se s námi a my se pokusíme situaci vyřešit.

 • Jak si mohu vytvořit účet?

  Přejdete k možnosti Přihlaste se na našich stránkách a zvolte možnost Vytvořit účet.

  K vytvoření účtu potřebujete jen e-mailovou adresu a heslo. Poté vám pošleme e-mail k ověření účtu.

  Po zřízení účtu se můžete přihlašovat a sledovat veškeré svoje rezervace.

 • Co mám dělat, pokud si přeji vyzvednout nebo odevzdat vůz mimo běžnou otevírací dobu autopůjčovny?

  Při hledání vozu se vás zeptáme, kdy si pronajatý vůz chcete vyzvednout a kdy ho chcete odevzdat. Poté vám ukážeme vozy, které jsou ve vámi požadovaném čase k dispozici. Pokud žádné nejsou k dispozici, nabídneme vám možnosti, které se co nejvíc blíží té, co požadujete.

  Pokud se po provedení rezervace změní vaše plány, můžete změnit časy vyzvednutí a odevzdání v části Spravovat rezervaci a my vám ukážeme, co je v nových časech k dispozici.

  Některé autopůjčovny nabízejí na některých místech službu mimo běžnou provozní dobu, ovšem za příplatek. Jiné autopůjčovny a jiná místa službu mimo běžnou provozní dobu nenabízejí.

  Je-li se službou mimo běžnou provozní dobu u vaší rezervace nějaký problém, budeme vás kontaktovat.

 • Co se stane, pokud můj let bude mít zpoždění, případně bude zrušen?

  Pokud jste k rezervaci přidal/a podrobnosti o letu, autopůjčovna bude váš let moci sledovat a podržet vám vůz až o jednu hodinu déle.

  Je-li let zpožděn, ale nezadal/a jste k rezervaci podrobnosti o letu, zavolejte nám co nejdříve na telefonní číslo uvedené na kuponu pro pronájem.

  Nad zpožděním či zrušením letů nemáme kontrolu, takže Rentalcars.com bohužel nemůže přijímat zodpovědnost za žádné problémy, které jsou takovými situacemi způsobeny, ani za dodatečné náklady, které jsou s nimi spojeny.

 • Budu při vyzvedávání vozu muset nechat zálohu?

  Ano. Při vyzvedávání vozu vás zaměstnanci pobočky požádají o uhrazení zálohy pro případ, že by došlo k poškození nebo zcizení vozu během doby jeho pronájmu. Částka zálohy bude dočasně zablokována na kreditní/debetní kartě hlavního řidiče, nebo z ní bude stažena po dobu pronájmu.

  Pokud po konci pronájmu vrátíte vůz bez poškození, částka bude odblokována/vrácena během sedmi pracovních dní.

  Pokud na kartě hlavního řidiče není dostatek prostředků k uhrazení zálohy, je možné, že si vůz nebudete moci převzít – případně zaměstnanci pobočky budou trvat na zakoupení doplňkového krytí na místě.

  Je to standardní postup všech autopůjčoven.

 • Jaké doplňkové krytí mohu zakoupit od zaměstnanců pobočky?

  Různé autopůjčovny mohou prodávat různé druhy doplňkových krytí, ovšem nejběžnějším z nich je Superkrytí poškození následkem srážky (SCDW). V závislosti na společnosti pojištění SCDW může:

  • Pokrývat části, které nejsou kryty standardním krytí poškození následkem srážky (CDW) (např. okna a pneumatiky)
  • Snížit spoluúčast – snížením maximální částky, kterou by bylo nutno uhradit v případě poškození něčeho, co pokrývá standardní ochrana vozu
  • Nastavit spoluúčast na nulu, takže by nemuselo být nutné hradit při vyzvedávání vozu zálohu – ani hradit cokoli za poškození čehokoli, co pokrývá standardní ochrana vozu.